Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 15.90 PLN

Śnieżka Acryl-Putz GU40

opakowanie: 1 L

GRUNT POLIMEROWY UNIWERSALNY

ACRYL-PUTZ® GU40 Grunt polimerowy uniwersalny przeznaczony jest do gruntowania mocno chłonnych podłoży ceglanych, cementowych, wapiennych, cementowo-wapiennych, gipsowych, gipsowo-kartonowych, betonowych itp. Zwiększa przyczepność oraz zapewnia prawidłowe wysychanie nakładanych później wyrobów. Zapobiega zbyt szybkiemu oddawaniu wody do podłoża. Wnika w podłoże i wiąże luźne kruszywa Daje powłoki lekko satynowe, transparentne, przepuszczalne dla pary wodnej.

Postać: ciecz w kolorze mlecznym

Przeznaczenie: do wewnątrz i na zewnątrz

Zużycie: do 10m2 w zależności od chłonności podłoża

Czas schnięcia [h]: ok. 2 h w zależności od nasiąkliwości podłoża i warunków termiczno-wilgotnościowych

Właściowści:

- gotowy do użycia

- polimerowa formuła głęboko wnika w strukturę podłoża

- wzmacnia i uszczelnia

- zapewnia lepszą przyczepność gładzi i farb

- do wewnątrz i na zewnątrz

Charakterystyka

Grunt GU 40 zalecany jest pod masy szpachlowe, farby, kleje i powłoki wyrównujące na sufity, ściany i posadzki znajdujące się wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Preparat przeznaczony do gruntowania mocno chłonnych podłoży ceglanych, cementowych, wapiennych, cementowo-wapiennych, gipsowych, gipsowo-kartonowych, betonowych itp.

Sposób użycia

Przygotowanie podłoża: Podłoże powinno być odpowiednio mocne i równe, wysezonowane, pozbawione zanieczyszczeń oraz wolne od agresji biologicznej (grzyby, pleśnie, mchy itp.)

Przygotowanie wyrobu: Preparat wymieszać, nie zaleca się rozcieńczania.

Nakładanie:

- Nakładać w temperaturze podłoża i otoczenia od +5ºC do +25ºC jedną warstwę pędzlem, wałkiem lub przez natrysk hydrodynamiczny.

- Nie wolno dopuścić do powstawania kałuż i zacieków.

- Na podłoża bardzo chłonne lub słabe zaleca się naniesienie kolejnej warstwy preparatu na wchłoniętą i lekko suchą warstwę pierwszą.

- Po 24 godzinach od momentu zakończenia gruntowania wykonywać dalsze prace wykończeniowe.

- W przypadku zastosowania na zewnątrz aplikacja i wysychanie preparatu nie może odbywać się w złych warunkach atmosferycznych.

- Narzędzia umyć wodą.

Pomieszczenia w którym zastosowano wyrób lub elementy malowane wyrobem należy wietrzyć do zaniku zapachu i po tym okresie nadają się do użytkowania.