Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!

MAGNAT Style

Grunt Akrylowy

opakowanie: 1L


Grunt Akrylowy MAGNAT Style to środek gruntujący przeznaczony do wyrównywania chłonności oraz wzmacniania podłoża przed aplikacją Stiuku Weneckiego MAGNAT Style. Produkowany jest na bazie żywicy akrylowej i dodatków ułatwiających penetrację i stabilizację podłoża. Przyjazny dla człowieka i środowiska. Może być stosowany do przygotowania podłoży z płyt gipsowo-kartonowych, tynków gipsowych, cementowych i cementowo-wapiennych lub jako warstwa „odcinająca” w wybranych wyrobach i Systemach Dekoracyjnych MAGNAT Style.

Właściwości:
- zapewnia właściwe wysychanie wyrobów nawierzchniowych
- zapewnia „oddychanie” ścian
- ułatwia penetrację i stabilizację podłoża

Wydajność: do 12 m2/L przy jednej warstwie.

Ilość warstw: 1-2

Dostępne kolory: transparentny

Narzędzia: pędzel, wałek

Zastosowanie: do wewnątrz

Sposób stosowania

Przygotowanie podłoża:
- podłoże powinno być trwałe, mocne, gładkie, suche, wolne od kurzu, resztek klejów, olejów, tłuszczów i brudu,
- świeże tynki mogą być malowane po 3-­4 tygodniach sezonowania, tynki gipsowe po 2 tygodniach, tzw. „suche tynki”
– bezpośrednio po przeszlifowaniu,
- stare powłoki farb klejowych usunąć, zmyć i spłukać wodą z dodatkiem środków myjących aż do odsłonięcia tynku,
- stare powłoki z farb emulsyjnych, źle przylegające do podłoża usunąć, a jeśli się mocno trzymają
– przemyć wodą z dodatkiem detergentów i pozostawić do wyschnięcia,
- miejsca zagrzybione, pokryte pleśnią, oczyścić mechanicznie i zdezynfekować impregnatem grzybobójczym, pamiętając równocześnie o konieczności usunięcia przyczyny powstawania grzybów,
- nierówności podłoża zaleca się wyrównać gotową masą szpachlową ACRYL­-PUTZ® Finisz, spękania i ubytki uzupełnić gotową masą szpachlową ACRYL­-PUTZ® Flex lub – w przypadku większych nierówności – sypką masą szpachlową ACRYL­-PUTZ® Start,
- plamy po zaciekach wodnych, sadzy, nikotynie i oleju pomalować farbą akrylową Śnieżka Zacieki ­ Plamy

Przygotowanie wyrobu

Po otwarciu całość dokładnie wymieszać – ręcznie, powoli. Przed malowaniem ponownie wymieszać. Nie rozcieńczać wodą, nie mieszać z innymi produktami.

Aplikacja

Malować wewnątrz pomieszczeń w temperaturze otoczenia i podłoża od +5 st. C do +30 st. C oraz przy wilgotności powietrza nieprzekraczającej 75%. Nakładać przy pomocy wałka lub pędzla. W zależności od podłoża nałożyć jedną lub dwie warstwy wyrobu w odstępach 1-2 h. Po 12 godzinach od momentu zakończenia gruntowania wykonywać dalsze prace wykończeniowe - wysychanie preparatu w przypadku w złych warunkach atmosferycznych może się wydłużyć. Po zakończeniu prac malarskich narzędzia umyć w letniej wodzie. W czasie prac malarskich i po ich zakończeniu pomieszczenie wietrzyć do zaniku zapachu.

Uwagi

Właściwe przygotowanie podłoża, użycie zalecanych narzędzi i metod malowania przyczynia się do uzyskania właściwej deklarowanej wydajności Gruntu.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...