Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 15.90 PLN

CERESIT CT 17 - Grunt głęboko penetrujący

opakowanie: 5L

Preparat do powierzchniowego wzmacniania wszystkich nasiąkliwych podłoży

Preparat Ceresit CT 17 Profi służy do gruntowania podłoży (ścian, podłóg, sufitów) wewnątrz i na zewnątrz budynków przed mocowaniem płytek ceramicznych, wylewaniem posadzek, mocowaniem wykładzin podłogowych, tapetowaniem, szpachlowaniem, malowaniem czy mocowaniem płyt izolacji termicznej. Grunt nie zawiera rozpuszczalnika. Zagruntowane Ceresit CT 17 Profi podłoża (wszelkiego rodzaju tynki, betony, jastrychy, podkłady z ogrzewaniem podłogowym) mają mniejszą nasiąkliwość, co zapobiega zbyt szybkiemu przesychaniu zapraw klejących, posadzek, szpachlówek czy farb. Preparat wnika w podłoże i wiąże ziarna kruszywa przez co wzmacnia powierzchniowo podłoże.

Zastosowanie gruntu Ceresit CT 17 Profi przyśpiesza pracę. W przypadku klejenia płytek na podłożu cementowym lub cementowo-wapiennym, już po 15 minutach od aplikacji gruntu, można przejść do kolejnego etapu prac – klejenia płytek przy zastosowaniu klejów Ceresit CM. Jeżeli Ceresit CT 17 Profi aplikowany jest na inne rodzaje podłoża lub pod inne warstwy wierzchnie, przed rozpoczęciem kolejnych prac należy odczekać do całkowitego wyschnięcia gruntu. Stosowanie Ceresit CT 17 Profi szczególnie zalecane jest na pod- łoża gipsowe, anhydrytowe i gazobetonowe. Jest on odpowiedni także do gruntowania płyt wiórowych i nieimpregnowanych płyt gipsowo-kartonowych. Preparat powoduje lekko żółtawe zabarwienie podłoża, co ułatwia kontrolę etapu prac.

Do gruntowania podłoży pod tynki cienkowarstwowe stosować farbę gruntującą Ceresit CT 16 lub CT 15.

Główne właściwości

- do wszystkich nasiąkliwych podłoży

- wzmacnia powierzchniowo podłoże

- zmniejsza nasiąkliwość podłoża

- zwiększa przyczepność do podłoża

- aplikacja płytek na podłożach cementowych i cementowo-wapiennych już po 15 min

- żółta barwa – umożliwia kontrolę etapu prac

- paroprzepuszczalny

-  ułatwia nanoszenie kolejnych warstw np. klejów, szpachlówek, posadzek

Zużycie: od 0,1 do 0,5 l/m2 w zależności od równości i nasiąkliwości podłoża

Gruntowanie

Przygotowanie podłoża

Podłoża gruntowane Ceresit CT 17 Profi muszą być suche, nośne i wolne od substancji zmniejszających przyczepność: tłuszczów, bitumów, pyłów itp. Zabrudzenia i warstwy o słabej wytrzymałości nale- ży usunąć. Dotyczy to także istniejących farb klejowych, które należy zeskrobać i zmyć wodą. Podłoża gipsowe, anhydrytowe oraz mocne CERESIT CT_17 Profi_KT_03.17 CT 17 Grunt głęboko penetrujący, szybkoschnący Preparat do powierzchniowego wzmacniania wszystkich nasiąkliwych podłoży PROFI głęboko penetrujący pod płytki ceramiczne na podłoża mineralne aplikacja pędzlem lub wałkiem pod masy samopoziomujące wewnątrz i na zewnątrz pod izolacje termiczne PRACA! SZYBSZA k el ej nie płytek na powierzchni cementowej i cementowo-wap ei nnej powłoki malarskie trzeba przeszlifować grubym papierem ściernym i dokładnie oczyścić, odkurzyć.

Przygotowanie emulsji

Przed użyciem kilkakrotnie wstrząsnąć zawartością opakowania.

Gruntowanie

Preparat nanosić na podłoże pędzlem lub wałkiem. Ceresit CT 17 Profi wysycha w ciągu ok. 2 godzin. W przypadku klejenia płytek ceramicznych na podłożach cementowych i cementowo-wapiennych prace można rozpocząć już po 15 minutach od gruntowania. W przypadku gruntowania bardzo chłonnych i słabych podłoży preparat można rozcieńczyć czystą wodą w proporcji 1:1. Kolejne warstwy Ceresit CT 17 Profi nanosić bez rozcieńczenia metodą „mokre na mokre”. W przypadku gruntowania podłoży przed malowaniem farbami, grunt Ceresit CT 17 Profi można rozcieńczyć z wodą w proporcji 1:1. Grunt stosować w formie rozcieńczonej (1:1 z wodą) lub nierozcieńczonej w zależności od rodzaju i chłonności podłoża. W przypadku gruntowania podłoży pod posadzki należy wylewać Ceresit CT 17 Profi na podłoże i równomiernie rozprowadzać go, nie tworząc kałuż. Jeśli po wyschnięciu preparatu podłoże jest nadal chłonne, to czynność gruntowania trzeba powtórzyć. Narzędzia i świeże zachlapania myć wodą.

Ważne informacje dodatkowe

Prace należy wykonywać przy temperaturze otoczenia i podłoża od +5°C do +25°C oraz przy wilgotności powietrza poniżej 80%.

Rozpoczęcie dalszych prac po gruntowaniu (w zależności od podłoża)

– ok. 2 godz. w zależności od nasiąkliwości podłoża i warunków termiczno-wilgotnościowych

– ok. 15 minut w przypadku klejenia płytek ceramicznych na podłożach cementowych i cementowo-wapiennych