Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 15.90 PLN

Altax Nanoxin Kamień - preparat do ochrony kamienia naturalnego i sztucznego

opakowanie: 0,75L

Cechy produktu:

- zaawansowany technologicznie środek do ochrony kamiennych powierzchni narażonych na działanie opadów atmosferycznych, wilgoci oraz brudu,

- głęboko wnika w zabezpieczaną powierzchnię i tworzy niewidoczny, wodoodporny nanofilm,

- nie tworzy lepkich powłok,

- chroni przed wykwitami i wysoleniami

Miejsca stosowania:

- ceramiczne lub betonowe podesty, podłogi, parapety, tarasy, dachówki, elewacje, tynki mineralne; elementy z piaskowca i wapienia itp.

Wydajność:

- wapień ok. 500ml / 1m2

- piaskowiec ok. 350ml / 1m2

- beton/ceramika/klinkier ok. 200-400ml / 1m2

Sposób stosowania: NANOXIN kamień zawsze nanosić metodą „mokre na mokre”, tzn. nie wolno dopuścić do zaschnięcia nałożonej porcji preparatu przed nałożeniem porcji ostatecznej. Tylko taka metoda nakładania zapewnia prawidłowe i skuteczne zabezpieczenie podłoża! Wcześniejsze wyschnięcie np. pierwszej porcji impregnatu uniemożliwi nałożenie porcji drugiej, a tym samym obniży skuteczność zabezpieczenia. Preparat nanosić na powierzchnię oczyszczoną z kurzu, pyłu, tłuszczu lub innych zabrudzeń poprzez dwu- lub trzykrotne smarowanie pędzlem. Narzędzia użyte do malowania należy czyścić rozcieńczalnikiem natychmiast po zakończeniu prac. Nie rozpylać !

Odnawianie zabezpieczenia: proces przeprowadzić po zaobserwowaniu znacznego obniżenia odporności powierzchni na wodę i zabrudzenia (brak zjawiska grupowania wody w soczewki na powierzchni) w taki sam sposób jak zabezpieczenie wykonywane po raz pierwszy. Czas wysychania: do 2 godzin w temperaturze ok. 20 st. C i wilgotności powietrza 60% po nałożeniu wymaganej porcji preparatu na zabezpieczaną powierzchnię. Obniżenie temperatury i/lub podwyższenie wilgotności może wydłużyć czas wysychania preparatu.