Wczytuję dane...
Koszt wysyłki od: 21.90 PLN

SARSIL® klinkier - Silikonowy środek do impregnacji klinkieru

opakowanie: 1L 


SARSIL® klinkier jest nowoczesnym preparatem silikonowym przeznaczonym do impregnacji cegły i płytek klinkierowych na elewacjach, ogrodzeniach, murkach, słupkach itp. Impregnacja uszlachetnia i ożywia barwę, a efekt hydrofobowy zapewnia długotrwałą ochronę klinkieru przed niszczącym działaniem wilgoci.


SARSIL® kamień jest roztworem związków silikonowych w rozpuszczalniku:
- doskonale impregnuje powierzchnię klinkieru, nadając jej własności hydrofobowe, 
- penetruje w podłoże, tworząc warstwę ochronną, odporną na czynniki atmosferyczne promieniowanie UV i wiele czynników chemicznych, 
- zachowuje własności „oddechowe” podłoża, 
- redukuje skłonność do zabrudzeń i ułatwia samooczyszczanie elewacji pod wpływem opadów atmosferycznych, 
- zwiększa mrozoodporność, 
- uszlachetnia powierzchnię i intensyfikuje barwę, 
- zmniejsza wykwity i zapobiega ich powstawaniu, 
- zapobiega powstawaniu grzybów i porostów.


Wydajność: 2,5-5 m2 z 1 kg przy dwukrotnej impregnacji. Zużycie środka zależy od chłonności materiału i techniki nakładania.


Przeznaczenie

SARSIL® klinkier jest nowoczesnym preparatem silikonowym przeznaczonym do impregnacji cegły i płytek klinkierowych na elewacjach, ogrodzeniach, murkach, słupkach itp. Impregnacja uszlachetnia i ożywia barwę, a efekt hydrofobowy zapewnia długotrwałą ochronę klinkieru przed niszczącym działaniem wilgoci. Zalecane jest przeprowadzenie próby aplikacyjnej do oceny ostatecznego efektu impregnacji. Preparat nie powoduje wybłyszczenia ani zmiany struktury powierzchni impregnowanej. W przypadku podłoży niskochłonnych nie należy pozostawiać nie wchłoniętej warstwy impregnatu. Nadmiar preparatu usunąć po 15 minutach od impregnacji.


Przygotowanie podłoża

Powierzchnie przeznaczone do impregnacji należy dokładnie oczyścić wodą. W przypadku trudno usuwalnych zabrudzeń zaleca się użycie środka chemicznego Sarsil® czyścik. Środek ten należy stosować zgodnie z zaleceniami, w odpowiednim rozcieńczeniu wodą w proporcjach podanych na etykiecie lub karcie technicznej tego produktu. SARSIL® klinkier nanosić na suchą powierzchnię w warunkach suchej, bezdeszczowej pogody w temperaturze od +5 do +30°C. Impregnację klinkieru należy przeprowadzić po wykonaniu spoinowania i całkowitym wyschnięciu fug. Przed przystąpieniem do impregnacji elewacji budynku należy starannie zabezpieczyć wszystkie powierzchnie, które nie będą impregnowane: okna, drzwi, parapety. W przypadku ich zanieczyszczenia należy je natychmiast zmyć benzyną lakową lub środkiem Sarsil® zmywacz. Roztwór impregnacyjny powinien wniknąć całkowicie w obrabianą powierzchnię. Aby zapobiec jego zaschnięciu, nadmiar na powierzchni należy starannie zetrzeć szmatką. Nie impregnować powierzchni nie chłonnych (np. klinkier szkliwiony) lub wilgotnych.


Nakładanie

Impregnację można wykonać przy użyciu pędzla, wałka lub natryskowo. Zaleca się dwukrotną impregnację w krótkich odstępach czasu metodą „mokre na mokre”. Drugą warstwę nakładać w zależności od temperatury otoczenia nie później niż po upływie 30 minut, tj. dopóki powierzchnia jest wilgotna. Powierzchnia powinna być nasycona dokładnie i równomiernie.