Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 18.90 PLN

Akrybet Finish S - powłoka wykończeniowa do posadzek

opakowanie: 5L

kolor: bezbarwnyAKRYBET FINISH S to lakier poliuretanowy utwardzany wilgocią z powietrza. Produkt tworzy wysokiej jakości powłoki wykończeniowe nadając posadzce betonowej i posadzce wymalowanej farbą AKRYBET B30 POSADZKA wysokie walory dekoracyjne. Powłoka wykończeniowa nadaje delikatny połysk, jest odporna na zabrudzenia, jest całkowicie transparentna, podkreśla kolor betonu oraz kolorystykę farby AKRYBET B30 POSADZKA. Produkt znacznie ułatwia utrzymanie posadzki w czystości, można ją zmywać wodą z dodatkiem specjalnie do tego celu dobranych detergentów. Miejsca mocno zabrudzone a nawet ślady po oponach są łatwe do usunięcia i mogą być usuwane stężonymi preparatami do usuwania mocnych zabrudzeń. Podłoża betonowe wymalowane farbą AKRYBET B30 POSADZKA zabezpieczone lakierem AKRYBET FINISH S są odporne na oleje, smary, benzyny.


Sposób nanoszenia: pędzel, wałek


Temperatura pracy: temperatura wyrobu, podłoża i powietrza +10 st. C do +30 st. C


Ilość warstw: 1-2


Schnięcie: minimum 24 godzin przy temperaturze powietrza i podłoża ok. 20oC i wilg. wzgl. powietrza ok. 55%.


Nanoszenie kolejnej warstwy: minimum 12 godzin przy temperaturze powietrza i podłoża ok. 20oC i wilg. wzgl. powietrza ok. 55%.


Rozcieńczalnik: Nie zaleca się


Czyszczenie narzędzi: AKRYBET ROZCIEŃCZALNIK


Wydajność: w zależności od chłonności podłoża do 12 m2/l przy jednokrotnym malowaniuZastosowanie


AKRYBET FINISH S to przeznaczony jest do wykończeń przemysłowych posadzek betonowych oraz posadzek betonowych wymalowanych farbą AKRYBET B30 POSADZKA. Zalecany jest do stosowania w pomieszczeniach produkcyjnych, magazynowych, garażach, piwnicach, oraz na tarasach i balkonach.

Powłoki AKRYBET FINISH S zaleca się do stosowania w pomieszczeniach. Po zastosowaniu wietrzyć do zaniku zapachu (do 14 dni).Przygotowanie podłoża

Posadzki betonowe o odpowiednim stopniu gładkości powinny być sezonowane co najmniej 28 dni. Nie należy malować posadzek cementowych jeżeli nie są w pełni wysezonowane i wysuszone. Wilgotność podłoża betonowego powinna wynosić około 4%. Posadzkę przez malowaniem należy bardzo dokładnie wysuszyć i odpylić. Posadzki betonowe wymalowane farbą AKRYBET B30 POSADZKA zaleca się dodatkowo zabezpieczać powłoką wykończeniową AKRYBET FINISH S po co najmniej 3 dobach od wymalowania ostatniej warstwy przy temperaturze powietrza i podłoża 20 st. C. Przy niższych temperaturach czas sezonowania należy wydłużyć.


Sposób użycia

Lakieru AKRYBET FINISH S nie należy rozcieńczać, przed malowaniem dokładnie wymieszać. Lakier wykończeniowy do posadzek betonowych należy nakładać wałkiem lub pędzlem rozprowadzając na jednakową grubość. Prace malarskie należy prowadzić przy temperaturze podłoża, otoczenia i wyrobu w zakresie od +10 do +30 st. C. Wykonywanie prac w obniżonej temperaturze wydłuża czas schnięcia powłoki farby. Wilgotność powietrza w czasie malowania powinna wynosić co najmniej 50 %. W przypadku niskich wilgotności powietrze należy nawilżać. W przypadku zastosowania na zewnątrz podczas prac malarskich i do czasu minimum 24 h od ich zakończenia chronić powłokę przed opadami atmosferycznymi oraz bezpośrednim nasłonecznieniem.


Dodatkowe informacje

Po zakończeniu malowania używane narzędzia natychmiast umyć rozcieńczalnikiem AKRYBET ROZCIEŃCZALNIK lub rozpuszczalnikiem Nitro. AKRYBET FINISH S jest wrażliwy na wodę i wilgoć z powietrza. Po otwarciu produkt zużyć w ciągu 7 dni. Firma LAKMA SAT nie odpowiada za jakość wymalowań w przypadku nie przestrzegania podanych zaleceń.