Wczytuję dane...

POLDECOR - Tapety Bawełniane - 1 opk. na 3,3 m2

Uwaga! Czas realizacji zamówienia tego przedmiotu wynosi do 14 dni.

Produkt wykonywany jest na zamówienie i nie podlega zwrotowi.

Wysyłka tylko za przedpłatą.

Tapety bawełniane to naturalne pokrycia ścian piękny materiał o niezliczonych zaletach.

Płynne tapety PolDecor to mieszanka bawełny jedwabiu i minerałów, która służy do dekoracji ścian i sufitów. Można je stosować zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych jak również w biurach, restauracjach, hotelach, kawiarniach, salonach oraz wszędzie tam gdzie chcemy w łatwy sposób nadać pomieszczeniu elegancki wygląd.

Dzięki nadzwyczajnym właściwościom, szerokiej palecie wzorów (240), stosowaniu wyłącznie naturalnych surowców oraz renomie firmy budowanej przez lata nasz produkt jest bezkonkurencyjny.

Kolory na zdjęciach mogą się znacznie różnić od rzeczywistych - wynika to z różnorodności dostępnego sprzętu  komputerowego oraz jego indywidualnych ustawień a w szczególności ustawień monitora i karty graficznej. Kolory prezentowane na ekranie zostały stworzone elektronicznie. Nie są one wiernym odzwierciedleniem prawdziwych próbek kolorystycznych. Zawsze należy wybierać ostateczny odcień wg kart kolorów dostępnych w sklepach. Wybierając kolor należy pamiętać o otoczeniu i warunkach, w których kolor będzie występował.

Zalety

- Łatwość użycia: Płynne tapety PolDecor można położyć samemu, nie są do tego potrzebne żadne kwalifikacje. Tak więc - oszczędzaj pieniądze samemu remontując swój dom!

- Regulacja wilgotności: Podczas nakładania płynne tapety PolDecor są elastyczną masą i zawierają około 1,5 l wody na m2. W związku z tym pokryte nimi ściany i sufity są w stanie zmagazynować dużą ilość wody i potem ją oddać. Wilgoć nie powoduje odejścia materiału od ściany.

- Wyciszanie: Płynne tapety PolDecor są materiałem elastycznym i nie odbijają dźwięku. Po nałożeniu ich na ściany znika z pomieszczenia pogłos i uciążliwe szmery.

- Docieplanie: Przy pokryciu ścian płynnymi tapetami PolDecor ciepło pozostaje w pomieszczeniu. Dzięki specjalnej strukturze materiału i zazębianiu się włókien tapety ze sobą i z podłożem różnice temperatur pomieszczenia i ściany zostają zredukowane.Pamiętaj !!! Płynne tapety PolDecor poza walorami estetycznymi dają Ci dodatkowe ciepło.

- Wyrównanie ścian: Wszelkiego rodzaju niedoskonałości ścian, takie jak rysy, dziury czy pęknięcia zostają naszym materiałem wyrównane. Zamiast gipsować ściany i zapylać sobie całe mieszkanie oraz płuca można je wyrównać płynnymi tapetami PolDecor. Materiał jest elastyczny i dzięki temu niepodatny na rysy czy inne niedoskonałości ścian. Ponadto w przypadku drobnych uszkodzeń tapety można ją zmoczyć i naprawić usterkę.

- Naturalny skład: Pokrycia ścian PolDecor składają się z naturalnych włókien, w szczególności bawełny i minerałów, środkiem scalającym jest substancja roślinna. Do produkcji używane są najwyższej jakości włókna, które dobrze się ze sobą łączą. Gdy materiał zostanie zmieszany z wodą włókna zazębiają się ze sobą i z podłożem. Elementami dekoracyjnymi są głównie minerały, przede wszystkim mika.

Instrukcja wykonania

KROK 1 - PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

1. Części luźne usunąć, a powierzchnię oczyścić i przemyć.

2. Duże pęknięcia, szczeliny zaszpachlować, wysuszyć. Powierzchnię dwukrotnie, dokładnie zagruntować koncentratem gruntującym (zalecane: GRUNT PolDecor, CERESIT CN94 lub GRUNTOMAL). Gruntów proszę NIE ROZCIEŃCZAĆ!

3. Dla zwiększenia przyczepności i wydajności tapety oraz ułatwienia jej nakładania, zalecane jest dodanie do gruntu drobnego piasku (nie dotyczy gruntu PolDecor).

4. Tapetę PolDecor nakładać nie wcześniej niż 24 godziny po położeniu ostatniej warstwy gruntującej.

KROK 2 - PRZYGOTOWANIE PRODUKTU

1. Wsypać tapetę PolDecor do miski.

2. Wlać właściwą ilość letniej wody. Wzory cienkie (typ 9, 13/1, 13/2, 17, 18, 20 do 25, 31) ok. 4 litrów, grube (wszystkie pozostałe) ok. 6 litrów.

3. Wymieszać tapetę PolDecor ręcznie. Masa powinna być plastyczna, gęsta i pozbawiona grudek. Jej konsystencja powinna przypominać masę mięsną do kotletów mielonych. Gdy tapeta jest zbyt gęsta, stopniowo dodawać wodę.

4. Odstawić masę na 5 godzin i przed użyciem ponownie wymieszać.

5. Tapetę PolDecor nakładać przy pomocy plastikowej packi.

6. Przy dłuższym „nieużywaniu” należy trzymać ją w chłodnym miejscu.

7. Tapetę należy rozrabiać jednorazowo na całą ścianę.

KROK 3 - PRÓBA METROWA

1. Jedno opakowanie tapety PolDecor wystarcza na 3,3 m2.

2. Aby osiągnąć właściwą grubość materiału, zalecane jest przeprowadzenie próby metrowej polegającej na rozłożeniu jednego woreczka tapety PolDecor na powierzchni 3,3 m2 (np. pokryć powierzchnię o wymiarach 2,5m na 1,32m).

3. Próba ta pokaże, jak grubo nakładać tapetę, aby uniknąć sytuacji, w której materiału zostanie lub zabraknie.

KROK 4 - NAKŁADANIE

1. Tapetę PolDecor nakłada się przy pomocy plastikowej packi. Kanty packi należy zeszlifować.

2. Packę należy układać równolegle do ściany, lekko uchyloną z jednej strony, rozprowadzając materiał jej centralną częścią, nie wykonywać ruchów kulistych. Po każdym ruchu packę delikatnie oderwać, sunąc nią równolegle do ściany.

3. Wzdłuż brzegów sufitu, drzwi, okien i w narożnikach nakładać materiał od krańca ściany.

4. Na powierzchniach nierównych, materiał można nakładać bezpośrednio dłonią.

KROK 5 - SCHNIĘCIE MATERIAŁU

1. W pomieszczeniach gdzie kładziemy tapetę PolDecor, na czas schnięcia musi być otwarte okno, aby woda mogła wyparować.

2. Należy wstawić wentylator dla poprawienia cyrkulacji powietrza.

UWAGA !!!

PŁYNNE TAPETY PolDecor są wykonane ze składników naturalnych. Istnieje możliwość wystąpienia niewielkiej różnicy w odcieniach tapet z różnych partii. Tapetę PolDecor należy zamawiać na całe pomieszczenie.

W przypadku niedostosowania się do wymogów instrukcji, producent nie odpowiada za powstałe szkody.

UŻYTKOWANIE

- Tapetę można czyścić wyłącznie na sucho pędzelkiem lub odkurzaczem.

- Przy wykonywaniu otworów na powierzchniach pokrytych płynną tapetą PolDecor, pył należy na bieżąco odsysać odkurzaczem.

- Usuwanie silnych zabrudzeń lub uszkodzeń. Namoczyć spryskiwaczem większy obszar, odczekać aż tapeta namięknie (ok. 30min), następnie usunąć namoczoną tapetę i w to miejsce położyć świeży materiał.

- Można też ponownie położyć materiał usunięty o ile nie jest silnie zabrudzony.