Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 15.90 PLN

Altax - Preparat Grzybobójczy

opakowanie: 5L

Produkt o działaniu grzybobójczym, stosowany w celu konserwacji i ochrony wyrobów kamieniarskich, konstrukcji murowanych lub materiałów budowlanych, innych niż drewno, np. powierzchnie murów, elewacje budynków, w tym systemy ociepleń, tynki, beton, wapienie, kamienie itp. materiały (kategoria II, grupa 10).

Cechy produktu:

- zwalcza grzyby pleśniowe występujące na różnych powierzchniach np.: murach, płotach, tarasach, sufitach, elewacjach, wyrobach kamieniarskich itp.,

- dzięki zawartości substancji czynnych (biocydów) charakteryzuje się bardzo dużą skutecznością działania,

- zabija glony już w 6 godzin po nałożeniu,

- nie zawiera chloru

- ma delikatny, niedrażniący zapach.

- posiada ważne Pozwolenie na Obrót Preparatem Biobójczym.

Wydajność: do 6 m2 / L

Metody nanoszenia: pędzel, wałek, gąbka

Sposób stosowania:

Grzybów nie należy usuwać dopóki nie zneutralizujemy/zabijemy ich za pomocą produktu grzybobójczego, gdyż zawarte w grzybach mykotoksyny są bardzo szkodliwe dla człowieka i mogą powodować wiele chorób. Poza tym usuwanie niezabitego grzyba spowoduje rozsianie jego zarodników i ich rozwój w innych miejscach.

1. Nanieść preparat obficie na porośnięte powierzchnie tak, aby dokładnie nasączyć nim grzyby. Produkt można nanosić za pomocą: pędzla, wałka lub gąbki w ilości ok. 150 ml / 1 m2.

2. Po naniesieniu preparatu należy odczekać co najmniej 6 godzin, a następnie grzyby usunąć mechanicznie, np. za pomocą szczotki i czystej wody.

3. Jeżeli po tym zabiegu konieczne będzie jego powtórzenie, to po naniesieniu preparatu należy odczekać 3 dni i wtedy usunąć mechanicznie resztki grzyba.

W przypadku nieodpowiedniej wentylacji w pomieszczeniu należy stosować właściwe osłony dróg oddechowych (maski).