Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 10.86 PLN

Foveo Tech Farba Fasadowa Silikatowo-Silikonowa FSS 25

opakowanie: 4,5L

aukcja dotyczy koloru: biały

Zastosowanie

Farba przeznaczona do dekoracyjno-ochronnego malowania nowych i odnawianych elewacji budynków mieszkalnych, gospodarczych, przemysłowych i użyteczności publicznej. Można ją stosować na wszelkie podłoża mineralne takie jak: tynki cementowe i cementowo-wapienne, beton oraz cienkowarstwowe tynki mineralne. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości surowców i nowoczesnej technologii wyróżnia się: ułatwioną aplikacją, znakomitą przyczepnością do podłoża i efektywnym kryciem. Tworzy gładkie, matowe powłoki odporne na działanie warunków atmosferycznych ze szczególnym wskazaniem na: wysoką paroprzepuszczalność, trwałość koloru, zwiększoną odporność na wodę, ochronę mikrobiologiczną ograniczającą rozwój grzybów, pleśni i alg.

Narzędzia: Pędzel, wałek sznurkowy, naturalny o wysokości włosia powyżej 19 mm, agregat malarski hydrodynamiczny (dysza 0,43 mm, ciśnienie 180 bar, rozcieńczenie – brak).

Zużycie: Od 5 do 10 m²/l przy jednokrotnym malowaniu w zależności od struktury malowanej powierzchni oraz użytych narzędzi.

Nanoszenie kolejnej warstwy: po ok. 4 godzinach

Czas pełnego utwardzenia: 28 dni

Temperatura stosowania: od +5ºC do +25ºC

Przygotowanie podłoża

Podłoże powinno być suche, mocne, oczyszczone z kurzu, pozbawione zanieczyszczeń oraz wolne od agresji biologicznej (grzyby, pleśnie, mchy), chemicznej itp. Świeże tynki cementowe, cementowo-wapienne lub mineralne malować nie wcześniej niż po 28 dniach od ich wykonania, beton zaś nie wcześniej niż po upływie 3 miesięcy. Wszystkie podłoża muszą mieć ustabilizowaną wilgotność oraz zakończony proces twardnienia. Wszelkiego rodzaju zabrudzenia należy oczyścić wodą pod zwiększonym ciśnieniem. Stare tynki i powłoki malarskie o słabej przyczepności należy usunąć. Ubytki uzupełnić Zaprawą Klejącą KS 10, KS 20, KU 11, KU 21, KW 12 lub standardową zaprawą tynkarską. Przed malowaniem farbą akrylową, podłoża nowe i odnawiane należy pomalować Gruntem Silikonowym GN 30.

Sposób użycia

Farbę dokładnie wymieszać i nakładać zawsze 2 warstwy – pędzlem, wałkiem w odstępach ok. 4 godzin lub przez natrysk hydrodynamiczny metodą „mokro na mokro”. Nie mieszać z farbami innego typu i nie rozcieńczać wodą! Do nanoszenia pierwszej warstwy farbę można rozcieńczyć dodając max. do 10% Gruntu Silikonowego GN 30. Przyjęte proporcje rozcieńczenia zachować na całej malowanej powierzchni. Drugą warstwę wykonać stosując farbę nierozcieńczoną. Aby uniknąć różnic w odcieniach barw, należy na jedną powierzchnię nakładać farbę o tym samym numerze partii produkcyjnej (data ważności i numer partii zamieszczony na opakowaniu). Farby z rożnych partii wymieszać ze sobą przed ich użyciem. Przerwy w pracy należy zaplanować z wyprzedzeniem (np. po zakończeniu prac w narożnikach i załamaniach budynku, pod rurami spustowymi, na styku kolorów itp.).

Uwagi

Stosować przy temperaturze podłoża i otoczenia +5ºC do +25ºC. Nie nakładać na nagrzane podłoże. W trakcie pracy oraz podczas wysychania należy unikać bezpośredniego nasłonecznienia, silnego wiatru, działania deszczu. Do czasu wyschnięcia farby chronić wymalowaną powierzchnię za pomocą folii lub gęstej siatki osłonowej. Temperatura podłoża i otoczenia podczas malowania oraz przez kolejne 24 godziny nie może być niższa od +5ºC. Narzędzia bezpośrednio po użyciu umyć wodą.