Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 15.90 PLN

MAGNAT - Magnetyczna Farba Tablicowa

opakowanie: 0,75L

kolor: czarny

Magnat Magnetyczna Farba Tablicowa to wodorozcieńczalna, matowa farba, pozwalająca przygotować powierzchnię przyciągającą magnesy, oraz pisać po niej kredą. Tworzy trwałe i odporne na wielokrotne zmywanie powłoki. Produkt charakteryzuje się znikomym zapachem i jest w pełni bezpieczny dla otoczenia. Z pomocą Magnetycznej Farby Tablicowej w łatwy sposób można dekorować ściany i meble zdjęciami, literami, unikając stosowania pinezek, kleju czy taśmy, dzięki czemu nie niszczymy malowanych miejsc. Farba doskonale sprawdza się w biurach i salach konferencyjnych, gdzie pomalowane nią powierzchnie są idealnym miejscem dla rysunków, notatek czy wykresów.

Zastosowanie

Magnat Magnetyczna Farba Tablicowa tworzy powierzchnie po których można pisać i rysować kredą oraz przyczepiać magnesy (najlepiej używać magnesów neodymowych). Jest uniwersalna ‐ idealnie nadaje się do malowania powierzchni cementowych, cementowo-wapiennych, gipsowych, gipsowo-kartonowych, drewnianych, drewnopodobnych oraz tapet. Polecana m.in. do biur, restauracji , warsztatów, pokoi dziecięcych oraz kuchni, gdzie ściana pomalowana farbą Magnat pozwoli przygotować miejsce na kreatywne notatki i pomysły (stworzy nie tylko funkcjonalną powierzchnię użytkową, ale również interesujący efekt dekoracyjny o matowym wykończeniu).

Cechy:

- 2w1 Łączy zalety farby magnetycznej i tablicowej

- Idealna na różnorodne powierzchnie

- Duża siła przyciągania magnesów

- Łatwa aplikacja i optymalna wydajność

Wykończenie powłoki: mat

Ilość warstw: 3-4 

Czas schnięcia powłoki w temp. 23±2°C przy wilgotności wzg. pow. 50±5%: 3 godziny

Wstępne wysychanie ( do nakładania kolejnej warstwy): minimum 3 godziny

Czas osiągnięcia właściwości użytkowych, (od nałożenia ostatniej warstwy): minimum 7 dni

Przygotowanie podłoża

Z powierzchni przeznaczonej do malowania usunąć zalegający brud, kurz, tłuste plamy, łuszczące się powłoki malarskie oraz luźne fragmenty podłoża. Powierzchnie błyszczące zmatowić. Nierówności i spękania podłoża wyrównać odpowiednim materiałem. Występujące na powierzchni mikroorganizmy (pleśnie, algi, grzyby) należy usunąć stosując odpowiednie preparaty. W razie potrzeby zastosować odpowiedni grunt np. Magnat Primer – lateksowa farba gruntująca. W przypadku stosowania na starych powłokach malarskich, wykonać wymalowanie próbne. Uzyskanie pozytywnego wyniku decyduje o ostatecznym zastosowaniu produktu.

Malowanie

Farbę dokładnie wymieszać, nie rozcieńczać wodą. Nie należy dodawać wapna oraz mieszać z farbami emulsyjnymi innego typu. Nanosić 3-4 warstwy wałkiem do wyrobów akrylowych (najlepiej gąbkowy, tak aby nie tworzyć struktury). Nanosić starannie i równomiernie taką samą ilość farby na jednostkową powierzchnię. Ostatnie nałożenie farby wałkiem wykonywać w jednym kierunku. Kolejną warstwę farby nanosić po wyschnięciu poprzedniej min.3 godz. Powłoka po wymalowaniu nadaje się do użytkowania po okresie 3 dni, najkorzystniej po upływie 7 dni. Prace malarskie wykonywać w temperaturze podłoża i otoczenia od +10°C do +25°C. Narzędzia umyć wodą.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...