Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Koszt wysyłki od: 16.80 PLN

MAGNAT - Magnetyczna Farba Tablicowa

opakowanie: 0,75L

kolor: czarnyMagnat Magnetyczna Farba Tablicowa to wodorozcieńczalna, matowa farba, pozwalająca przygotować powierzchnię przyciągającą magnesy oraz pisać po niej kredą. Tworzy trwałe i odporne na wielokrotne zmywanie powłoki. Produkt charakteryzuje się znikomym zapachem i jest w pełni bezpieczny dla otoczenia. Z pomocą Magnetycznej Farby Tablicowej w łatwy sposób można dekorować ściany i meble zdjęciami, literami, unikając stosowania pinezek, kleju czy taśmy, dzięki czemu nie niszczymy malowanych miejsc. Farba doskonale sprawdza się w biurach i salach konferencyjnych, gdzie pomalowane nią powierzchnie są idealnym miejscem dla rysunków, notatek czy wykresów.


Cechy produktu:

- ­ 2w1 łączy zalety farby magnetycznej i tablicowej
- Idealna na różnorodne powierzchnie
- Duża siła przyciągania magnesów
- Łatwa aplikacja i optymalna wydajność


Zastosowanie

Magnat Magnetyczna Farba Tablicowa tworzy powierzchnie po których można pisać i rysować kredą oraz przyczepiać magnesy (najlepiej używać magnesów neodymowych). Jest uniwersalna ‐ idealnie nadaje się do malowania powierzchni cementowych, cementowo-wapiennych, gipsowych, gipsowo-kartonowych, drewnianych, drewnopodobnych oraz tapet. Polecana m.in. do biur, restauracji , warsztatów, pokoi dziecięcych oraz kuchni, gdzie ściana pomalowana farbą Magnat pozwoli przygotować miejsce na kreatywne notatki i pomysły (stworzy nie tylko funkcjonalną powierzchnię użytkową, ale również interesujący efekt dekoracyjny o matowym wykończeniu).


Połysk wg PN EN 13300: mat


Ilość warstw: 3-4


Czas schnięcia powłoki w temp. 20±2°C przy wilgotności wzg. pow. 55±5%, wstępne wysychanie (do nakładania kolejnej warstwy), minimum [h]: 3


Czas schnięcia powłoki w temp. 20±2°C przy wilgotności wzg. pow. 55±5% całkowite utwardzenie (osiągnięcia pełnej odporności) [dni]: 7


Wydajność: przy jednokrotnym malowaniu ok. 5 m2/lSposób stosowania


Przygotowanie podłoża

Z powierzchni przeznaczonej do malowania usunąć zalegający brud, kurz, tłuste plamy, łuszczące się powłoki malarskie oraz luźne fragmenty podłoża. Powierzchnie błyszczące zmatowić. Nierówności i spękania podłoża wyrównać odpowiednim materiałem. Występujące na powierzchni mikroorganizmy (pleśnie, algi, grzyby) należy usunąć stosując odpowiednie preparaty. W razie potrzeby zastosować odpowiedni grunt np. Magnat GRUNT. W przypadku stosowania na starych powłokach malarskich, wykonać wymalowanie próbne. Uzyskanie pozytywnego wyniku decyduje o ostatecznym zastosowaniu produktu.


Malowanie

Farbę dokładnie wymieszać, nie rozcieńczać wodą. Nie należy dodawać wapna oraz mieszać z farbami emulsyjnymi innego typu. Nanosić 3-4 warstwy wałkiem do wyrobów akrylowych. Nanosić starannie i równomiernie taką samą ilość farby na jednostkową powierzchnię. Ostatnie nałożenie farby wałkiem wykonywać w jednym kierunku. Kolejną warstwę nanosić po wyschnięciu poprzedniej min. 3 godz. Powłoka po wymalowaniu nadaje się do użytkowania po okresie 3 dni, najkorzystniej po upływie 7 dni. Ścieranie się czarnego pigmentu podczas czyszczenia powierzchni jest zjawiskiem naturalnym, nie wpływa to negatywnie na właściwości magnetyczne wyrobu. Prace malarskie wykonywać w temperaturze podłoża i otoczenia od +10°C do +25°C. Narzędzia umyć wodą.


Pomieszczenia w którym zastosowano wyrób lub elementy malowane wyrobem należy wietrzyć do zaniku zapachu i po tym okresie nadają się do użytkowania.

Produkty, które mogą Cię zainteresować
Z tym produktem kupowano także