Koszt wysyłki od: 15.90 PLN
W celu sprawdzenia dostępności proszę dzwonić lub napisać wiadomość. Kliknij aby otrzymać informację, gdy produkt będzie dostępny

Malfarb Akrylowy Lakier Lamperyjny - Bezbarwny Satynowy Połysk

opakowanie: 5L

Zakres stosowania:

Lakier Akrylowy Lamperyjny służy do wykonywania nienasiąkliwych dla wody powłok o wysokich walorach estetycznych. Produkt ten, dzięki swoim właściwościom oraz konsystencji może być z powodzeniem stosowany na wszelkie podłoża mineralne (tynki cementowe i cementowowapienne, gipsowe, płyty kartonowo gipsowe) pomalowane farbami marki Malfarb oraz dobrze związanymi z podłożem farbami olejnymi. Lakier Lamperyjny jest ekologicznym produktem, szczególnie polecanym do obiektów użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, obiekty służby zdrowia), wszędzie tam gdzie położony jest szczególny nacisk na bardzo niską emisję lotnych związków chemicznych i zmianę w szybkim tempie starych lamperii ftalowych na nowe, wykonane w technologii ekologicznej - na bazie produktów wodorozcieńczalnych. 

Główne cechy:

- Łatwa aplikacja

- Bezzapachowy

- Satynowy połysk

- Utrzymanie ścian w czystości

- Kolor - transparentny

- Wygląd powłoki - satynowy połysk

Ilość warstw: 1-2

Czas schnięcia powłoki:  23° ± 2°C: 2 godziny

Nanoszenie drugiej warstwy: po 2 godzinach

Sposób nanoszenia: wałek, natrysk hydrodynamiczny

Wydajność przy jednej warstwie:  do 10 m2/l – przy jednej warstwie w zależności od chłonności podłoża 

Rozcieńczalnik: woda

Sposób użycia

1. Przygotowanie podłoża

- Odpowiednio przygotowane podłoże pomaluj odporną na szorowanie farbą marki Mafarb, np. Akryl W Plus, Pastel Color na dowolny wybrany kolor (zgodnie  z instrukcją na opakowaniu).

- Powierzchnia przeznaczona do malowania powinna być czysta, sucha, odpylona, bez spękań, gładka i jednolita.

- Powierzchnie wcześniej pomalowane farbami odpornymi na szorowanie odtłuść poprzez umycie wodą z dodatkiem środków myjących. 

- Lamperie uprzednio pomalowane emalią ftalową zagruntuj Gruntem Szczepnym marki Malfarb lub Gruntem kwarcowym Akrylak 3000 marki Dekoral Professional. Przemaluj w/w farbą nawierzchniową a następnie nanieś warstwę lakieru lamperyjnego. 

-  Lakieru nie należy stosować na powierzchnie niemalowane. 

2. Malowanie 

- Przed użyciem wyrób dokładnie wymieszaj. 

-  Zalecana ilość warstw 1-2. Drugą warstwę nakładaj po 2 h. •

- Nakładanie lakieru musi być wykonane jednorazowo na całej powierzchni, ponieważ ewentualnych zaschniętych odcięć nie da się zatuszować. 

-  Nie wykonuj punktowych poprawek na powierzchni lakieru może to spowodować pojawienie się różnić w połysku. 

3. Dodatkowe informacje 

- Maluj w temperaturze +10°C do +25° C i wilgotności max. 60%. Wysokie temperatury  i niska wilgotność mogą powodować szybsze wysychanie lakieru. 

- W trakcie malowania unikaj przeciągów.  

- Po zakończeniu malowania narzędzia umyj wodą. 

- W czasie prac malarskich i po ich zakończeniu pomieszczenia przed użytkowaniem wywietrz do zaniku charakterystycznego zapachu. 

- Po wymalowaniu lakier zmienia odcień podłoża. • Powierzchnię łatwo przemalujesz farbą marki Malfarb, np. Akryl W Plus, Pastel Color. 

- Wyrób w opakowaniu ma mleczny (biały) wygląd, który zmienia się po wyschnięciu - wówczas lakier staje się transparentny.