Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 21.90 PLN

Śnieżka Satynowa - antystatyczna farba lateksowa do wnętrz

opakowanie: 5L

aukcja dotyczy koloru: 545 Biała NocŚnieżka SATYNOWA to lateksowa farba do wnętrz wyprodukowana przy wykorzystaniu innowacyjnej technologii TeflonTM surface protector oraz najwyższej jakości żywic i pigmentów. Dzięki tej wyjątkowej formule tworzy niezwykle trwałe powłoki, które pozwalają na zachowanie idealnego wyglądu i koloru ścian. Ze względu na subtelne satynowe wykończenie zalecana jest do stosowania na gładkich i płaskich powierzchniach ścian. Pozostawia wyjątkowo odporne na mycie i szorowanie powłoki, z których łatwo można usunąć plamy i zabrudzenia. Jej szczególne właściwości sprawiają również, że farba nie chlapie podczas malowania, jest łatwa w aplikacji oraz doskonale kryje.


Właściwości:
- odporna na 100 rodzajów plam¹
- bezpieczna dla dzieci²
- zawiera TeflonTM surface protector
- antystatyczna - zmniejszone przywieranie kurzu
- usuwanie plam bez wybłyszczania powłoki
- łatwe usuwanie plam i zabrudzeń
- nie chlapie podczas malowania
- łatwa aplikacja, doskonałe krycie

¹ w przypadku postępowania zgodnie z instrukcją Producenta podaną na opakowaniu (w tym przetarcia zabrudzonej powierzchni w ciągu 5 min.) farba na gładkich, wysezonowanych podłożach nie absorbuje zabrudzeń i plam powstałych w wyniku kontaktu powierzchni pomalowanej z następującymi rzeczami: ananas, arbuz, banan, brzoskwinia, burak, ciemne winogrono, gruszka, cukinia, kiwi, limonka, mango, papryka chilli, marchew, pomidor, fasolka szparagowa, truskawki, zielona papryka, czerwona papryka, ziemniak młody, mandarynka, śliwka, jabłko, czekolada mleczna, biała czekolada, brzoskwinie w syropie, landrynki, dżem brzoskwiniowy, jajko, jogurt owocowy, kakao w proszku, karmel, keczup, krem czekoladowy, lody czekoladowe, majonez, masło, miód, mięso mielone wieprzowe, wątróbka, musztarda, ocet balsamiczny, olej rzepakowy, smalec, ryba w pomidorach, powidła śliwkowe, ser biały, oliwa z oliwek, jogurt jagodowy, jogurt truskawkowy, bita śmietana, sos pieczeniowy ciemny, sos spaghetti, przyprawa typu maggi, kefir, deser owocowy dla dzieci, curry, szminka, olejek do opalania, bronzer, cień do powiek, tusz do rzęs, oliwka dla dzieci, pasta do zębów, róż w pudrze, krem do rąk, błyszczyk do ust, pianka do włosów, pianka do golenia, lakier do włosów, odżywka do włosów, płyn do mycia podłóg, płyn do mycia szyb, mleczko do czyszczenia mebli, nabłyszczacz do liści, dezodorant, ziemia, błoto, zakreślacz, smar WD 40, plastelina, kreda tablicowa, białe wino, ciemne piwo, napój cola, herbata mrożona, herbata czerwona, herbata rumiankowa, kawa parzona, kawa rozpuszczalna, kakao, mleko, mleko kokosowe, czerwona oranżada, piwo, sok pomarańczowy, sok warzywny, nektar bananowy, koncentrat z buraków, sok pomidorowy, sok z marchewki.

²Spełnia wymagania norm bezpieczeństwa zabawek­ posiada Sprawozdania z badań potwierdzające zgodności normą PN-­EN 71­-3+A1:2014-­12 i PN-­EN 71-­2+A1:2014­-06 oraz Rozporządzenia WE nr 1907/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady.

TeflonTM jest zarejestrowanym znakiem towarowym Chemorous używanym przez FFiL Śnieżka SA na podstawie licencji.


Zastosowanie

Farba przeznaczona jest do dekoracyjno­-ochronnego malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń wykonanych z zapraw cementowych, cementowo-­wapiennych, gipsowych, cegły, płyt gipsowo­-kartonowych, drewnianych, drewnopochodnych oraz tapet, również tych z włókna szklanego. Ze względu na wyjątkowe właściwości i trwałość farba jest polecana do malowania pomieszczeń szczególnie narażonych na zabrudzenia np. ciągi komunikacyjne, korytarze, pomieszczenia prywatne i biurowe, salony i aneksy jadalne.


Połysk wg PN EN 13300: satynowy mat


Odporność na szorowanie:
- wg PN EN 13300: 2 lub 1 klasa w zależności od koloru
- wg PN-C 81914:2002: rodzaj 1


Czas schnięcia powłoki w temp.23±2 st. C, przy wilgotności wzgl. (50±5)%, stopień 3, najwyżej [h]: 3


Wydajność: do 14 m²/l przy jednokrotnym malowaniu. Wydajność w szczególności uzależniona jest od chłonności, rodzaju podłoża, sposobu aplikacji oraz koloru.


Ilość warstw: 2


Sposób aplikacji: pędzel, wałek, natrysk


Sposób użycia

Przygotowanie podłoża:
- Podłoże przeznaczone do malowania powinno być trwałe, suche, bez kurzu i zatłuszczeń, w zależności od rodzaju podłoża właściwie wysezonowane (tynki cementowe, cementowo­-wapienne: 4 tygodnie, tynki gipsowe: 2 tygodnie).
- Powłoki farb klejowych, wapiennych, źle przyczepne do podłoża warstwy starej farby – usunąć.
- Plamy z zacieków wodnych, nikotyny, oleju zamalować farbą Śnieżka ZACIEKI­-PLAMY.
- Podłoża luźno związane, mocno chłonne i skredowane zagruntować odpowiednim gruntem ACRYL­-PUTZ®.
- Miejsca zagrzybione, po usunięciu przyczyn ich powstawania, zabezpieczyć Preparatem Grzybobójczym .
- Nierówności podłoża zaleca się wyrównać gotową masą szpachlową ACRYL­-PUTZ® FS20 FINISZ, spękania i ubytki uzupełnić gotową masą szpachlową ACRYL-­PUTZ® FX23 FLEX, ACRYL-­PUTZ® LT22 LIGHT, w przypadku większych nierówności – sypką masą szpachlową ACRYL-­PUTZ® ST10 START i pomalować emulsją podkładową Śnieżka GRUNT.
- Staranne przygotowanie podłoża gwarantuje uzyskanie najlepszego efektu końcowego.

Przygotowanie wyrobu:
- Farbę przed malowaniem dokładnie wymieszać
- W przypadku kilku opakowań farby tego samego koloru, ale z różnych partii produkcyjnych ­ wymieszać w większym opakowaniu zbiorczym
- Na zagruntowane podłoże nakładać farbę nierozcieńczoną.
- Nie mieszać z innymi farbami oraz wapnem.
- Do pierwszego malowania nowych, bardzo chłonnych podłoży dopuszczalne jest rozcieńczenie farby wodą pitną w ilości maksymalnie 10%.

Malowanie:
- Farbę nakładać wałkiem (MAGNAT, naturalnym, o długości włosia 10­-19 mm) lub przez natrysk hydrodynamiczny 2* warstwy w odstępach 2-­4 h.
- Nanosić starannie i równomiernie – taką samą ilość farby na jednostkową powierzchnię ściany lub sufitu. Ostatnie pociągnięcia (wałkiem) prowadzić w jednym kierunku.
- Efekt końcowy należy oceniać po całkowitym wyschnięciu 2. warstwy farby.
- Prace malarskie wykonywać w temperaturze podłoża i otoczenia od +10ºC do +30ºC.
- Tapety z włókna szklanego malować bezpośrednio farbą lub zastosować się do innych zaleceń ich producenta.
- Po zakończeniu prac malarskich narzędzia umyć wodą.
- Narzędzia myć wodą. Ze względu na ochronę środowiska nie należy wylewać resztek farby do kanalizacji i nie wyrzucać z odpadami gospodarczymi.

* w przypadku niektórych kolorów może wystąpić konieczność wymalowania kolejnych warstw


Uwagi:
- Powłoka farby uzyskuje pełne właściwości wytrzymałościowe po 28 dniach od zakończenia prac malarskich
- W przypadku usuwania zabrudzeń na podłożu zaleca się przemycie całej powierzchni (ściany) celem jej ujednolicenia (dotyczy powierzchni szczególnie zakurzonych)
- Usuwanie zabrudzeń lub czyszczenie podłoża samą wodą może pozostawić ślady „kamienia „ze względu na jakość wody szczególnie widocznych na kolorach o intensywnej barwie
- W przypadku malowania natryskiem hydrodynamicznym należy stosować maski, okulary i odzież ochronną.
- Oszacuj potrzebną ilość farby, aby ograniczyć jej straty
- Odzyskuj niewykorzystana farbę w celu jej ponownego wykorzystania
- Ponowne użycie farby może skutecznie obniżyć wpływ, jaki produkt wywiera na środowisko w ciągu swojego cyklu życia
- Zaleca się usunięcie taśm malarskiej zaraz po wykonaniu wymalowaniu


Mycie powierzchni:
- na mokrą gąbkę nałożyć detergent typu płyn do mycia naczyń lub inne środki bezpieczne dla skóry (wskazane przez producenta środka), zrobić pianę
- zmywać lekko bez użycia nadmiernej siły aż do momentu usunięcia zabrudzenia. W przypadku detergentów o intensywnej barwie dokładniej przemyć podłoże wodą w celu uniknięcia przebarwienia.
- następnie przemyć powierzchnię czystą wodą
- czyszczone miejsce wytrzeć delikatnie do sucha ręcznikiem papierowym
- pozostawić do pełnego wyschnięcia


Pomieszczenia w którym zastosowano wyrób lub elementy malowane wyrobem należy wietrzyć do zaniku zapachu i po tym okresie nadają się do użytkowania.


Parametry malowania przy użyciu Natrysk hydrodynamiczny Graco, model 395 ST PRO:
- lepkość farby [s]: postać handlowa
- dodatek rozcieńczalnika [%]: 0
- średnica dyszy pistoletu [mm]: 0,43 (517)
- ciśnienie natrysku [MPa]: 18
- zalecana ilość warstw: 2