Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Cena jednostkowa: 58.36 PLN
EAN: 5900105810014
Koszt wysyłki od: 17.00 PLN

Rafil NA BETON - emalia epoksydowa dwuskładnikowa

pojemność zestawu:  Emalia 0,63L – składnik 1 + Utwardzacz do emalii 0,27L – składnik 2

aukcja dotyczy koloru: Szary Okienny RAL7024



Rafil NA BETON Emalia epoksydowa dwuskładnikowa przeznaczona jest do ochronno-dekoracyjnego malowania powierzchni betonowych. Tworzy antypoślizgową, trwałą i elastyczną powłokę, odporną na ścieranie i uderzenia. Zabezpiecza powierzchnie betonowe przed działaniem wody, środków myjąco-odkażających i wybranych substancji chemicznych. Utwardzacz jest niezbędnym środkiem sieciującym emalii epoksydowej na beton, nadającym mu postać użytkową.

Na zewnątrz może być stosowana w zestawie z produktem Rafil NA BETON Lakier poliuretanowy, co zapewnia podwyższoną ochronę przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Cena zestawu nie zawiera produktu Rafil NA BETON Lakier poliuretanowy. Rafil NA BETON Lakier poliuretanowy jest dostępny na osobnych aukcjach.



Cechy

- Tworzy antypoślizgową, trwałą i elastyczną powłokę,
- Powłoka odporna na ścieranie i uderzenia,
- Powłoka odporna na wodę, środki myjąco- odkażające oraz substancje chemiczne*

 środki myjąco-odkażające: izopropanol, 12 % podchloryn sodu; substancje chemiczne: aceton, kwas octowy 10%, kwas azotowy cz.d.a., kwas siarkowy 10%, wodorotlenek sodu 45%, olej silnikowy, glikol propylenowy, ksylen, benzyna ekstrakcyjna, ropa naftowa, izopropanol, 12% podchloryn sodu.



Zastosowanie

- Wyrób ten może być stosowany do zabezpieczenia podłoży betonowych w halach produkcyjnych, warsztatach mechanicznych, magazynach przemysłowych, garażach, piwnicach, kotłowniach, itp.
- Może być również stosowany na zewnątrz, przy czym konieczne jest zastosowanie warstwy ochronnej z produktu Rafil NA BETON Lakier poliuretanowy dwuskładnikowy. Cena zestawu nie zawiera produktu Rafil NA BETON Lakier poliuretanowy. Rafil NA BETON Lakier poliuretanowy jest dostępny na osobnych aukcjach.
- Produkt do zastosowań profesjonalnych i przemysłowych.




Właściwości wyrobu po wymieszaniu składników tzn. emalia składnik 1 + utwardzacz składnik 2


Sposób nanoszenia: pędzel, wałek, natrysk


Temperatura pracy: temperatura otoczenia +10°C do + 35 °C i wilgotność powietrza poniżej 85%, temperatura podłoża nie może być niższa niż 10°C i musi być o minimum 3°C wyższa od temperatury punktu rosy.


Ilość warstw: 3 (w tym warstwa gruntująca)


Wygląd powłoki: połysk


Czas schnięcia powłoki w temp. 20±2°C przy wilgotności wzg. pow. 55±5%, stopień 1, najwyżej: 1h.


Czas schnięcia powłoki w temp. 20±2°C przy wilgotności wzg. pow. 55±5%, stopień 4, najwyżej: 24h


Nanoszenie kolejnej warstwy: minimum 24 godziny


Rozcieńczalnik: Rafil Rozcieńczalnik do wyrobów epoksydowych


Czyszczenie narzędzi: Rafil Rozcieńczalnik do wyrobów epoksydowych


Warstwa gruntująca: Rafil NA BETON Emalia epoksydowa dwuskładnikowa rozcieńczona w stosunku 20% Rozcieńczalnikiem Rafil do wyrobów epoksydowych


Wydajność: do 9m²/l przy jednokrotnym malowaniu i grubości powłoki 60µm. Wydajność praktyczna uzależniona jest od wielu czynników, takich jak: rodzaj podłoża, jego chłonność, faktura, kolor oraz rodzaj użytego narzędzia i metoda aplikacji.


Czas przydatności mieszaniny do stosowania: 8h




Sposób stosowania


Przygotowanie podłoża


Nowy beton: czysty, mocny i suchy (max. 4% wilgotności, którą beton uzyskuje średnio po ok. 28 dniach dojrzewania w optymalnych warunkach, okres ten może ulec zmianie w zależności od klasy betonu i miejsca w którym się on znajduje) oczyść z tłuszczu, usuń mechanicznie warstwę mleczka cementowego i szlamu cementowego, a powierzchnię dokładnie odpyl.

Stary niemalowany beton: usuń luźno związane fragmenty betonu, podłoże oczyść ze wszelkich zanieczyszczeń i starannie odtłuść, uzupełnij ubytki, powierzchnię przeszlifuj i dokładnie odpyl. Tak przygotowany beton zagruntuj Emalią Rafil Na Beton rozcieńczoną dodatkiem ok. 20 % rozcieńczalnika do wyrobów epoksydowych.

Stary malowany beton: Przed rozpoczęciem malowania wykonaj malowanie próbne, aby upewnić się czy stare podłoże nie będzie reagować z nową powłoką. Oczyść i odtłuść powierzchnię starej powłoki, usuń luźno związaną, łuszczącą się farbę, całość przeszlifuj i dokładnie odpyl; fragmenty odsłoniętego betonu zagruntuj jak wyżej.

Dodatek piasku kwarcowego poprawia właściwości antypoślizgowe powłoki. Należy go rozsiać bezpośrednio na świeżo zagruntowane podłoże w ilości ok. 1 kg/m². Po utwardzeniu powłoki gruntowej nadmiar niezwiązanego piasku należy usunąć, zmiatając go szczotką, a następnie nałożyć 2 warstwy Emalii Rafil Na Beton w odstępie co 24 h. Użyty do posypki piasek kwarcowy winien być wysuszony i mieć granulację ziarna 0,1 ÷ 0,3 mm.


Przygotowanie wyrobu

Wymieszaj starannie każdy ze składników w swoim opakowaniu. Do opakowania zawierającego emalię (składnik 1) dodaj zawartość opakowania z utwardzaczem (składnik 2), wymieszaj dokładnie oba składniki do uzyskania mieszaniny o jednorodnej konsystencji i jednolitym kolorze (bez smug) i pozostaw ją do homogenizacji na ok. 0,5h; po tym czasie możesz rozpocząć malowanie. Czas przydatności mieszaniny do stosowania wynosi 8 godzin; po upływie tego czasu, mieszanina żeluje i staje się nieprzydatna do stosowania.


Malowanie

Nakładaj pędzlem, wałkiem lub przez natrysk hydrodynamiczny. Beton zagruntuj Emalią Na Beton rozcieńczoną dodatkiem ok. 20 % rozcieńczalnika do wyrobów epoksydowych. Po zagruntowaniu podłoża odczekaj 4 godz. i nałóż pierwszą warstwę Rafil Na Beton, kolejne warstwy Emalii Rafil Na Beton maluj po minimum 24 h (pamiętaj o przygotowaniu mieszaniny!). Zaleca się nakładać 3 warstwy powłoki (w tym warstwa gruntująca). Malować w temperaturze otoczenia +10°C do + 35 °C i wilgotności powietrza poniżej 85%, temperatura podłoża nie może być niższa niż 10°C i musi być o minimum 3°C wyższa od temperatury punktu rosy.

Podczas aplikacji natryskiem, należy pamiętać, że jest to produkt dwuskładnikowy i jego utwardzanie następuje w wyniku reakcji chemicznej, dlatego bardzo ważna jest stała kontrola produktu, który jest podawany do agregatów i pistoletów lakierniczych, oraz unikanie dłuższych przerw w aplikacji. Zawsze bezpośrednio po zakończonej aplikacji należy bardzo dokładnie oczyścić sprzęt, gdyż pozostawienie narzędzi wypełnionych wyrobem może być przyczyną awarii.


Uwagi

1. Nie stosować na podłoża gipsowe (zaprawy, szpachle, masy szpachlowe, wylewki,gładzie, płyty, etc.) oraz na beton pokryty warstewką mleczka lub szlamu cementowego.
2. Maluj w pogodne dni. Nie maluj w czasie deszczu i mgły.
3. Czas wysychania powłoki uzależniony jest od czynników zewnętrznych takich jak: temperatura, wilgotność, cyrkulacja powietrza, a także od grubości warstwy i koloru.
4. W przypadku stosowania emalii epoksydowej Na Beton do wymalowań zewnętrznych należy dodatkowo na powłokę emalii nanieść warstwę lakieru poliuretanowego Na Beton, chroniącą przed światłem słonecznym i UV.
5. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub nietypowych zastosowań należy skonsultować się z producentem lub przeprowadzić próbne wymalowanie we własnym zakresie.
6. Podczas nakładania, a w szczególności aplikacji natryskiem konieczne jest używanie środków ochrony osobistej takich jak: okulary ochronne, ochrony słuchu, odpowiednich masek ochronnych, odzieży roboczej , itp.


Pomieszczenia w którym zastosowano wyrób lub elementy malowane wyrobem należy wietrzyć do zaniku zapachu i po tym okresie nadają się do użytkowania.



Parametry malowania przy pędzla lub wałka:

- lepkość farby [s]: postać handlowa
- dodatek rozcieńczalnika [%]: -
- zalecana ilość warstw: 3 (w tym warstwa gruntująca)


Parametry malowania przy użyciu Natrysk hydrodynamiczny Graco, model 395 ST PRO:

- lepkość farby [s]: postać handlowa
- dodatek rozcieńczalnika [%]: -
- średnica dyszy pistoletu [mm]: 0,28-0,38
- ciśnienie natrysku [Bar]: 120-200
- zalecana ilość warstw: 3 (w tym warstwa gruntująca)

Produkty, które mogą Cię zainteresować