Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Cena jednostkowa: 6.62 PLN
EAN: 5900280500014
Koszt wysyłki od: 17.00 PLN

Dodaj produkty pokrewne:

Stabill - Gładź Tynkowa Biała PG-41

opakowanie: 2kgGŁADŹ TYNKOWA BIAŁA STABILL PG-41, służy do pokrywania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń cienką warstwą, celem osiągnięcia gładkiej powierzchni. Gładź po wyschnięciu może być malowana farbami, stosowanymi do podłoży mineralnych, a także pokrywana tapetami. Wykonana powierzchnia, tworzy gładkie podłoże o białej barwie, co zmniejsza czas i koszty malowania farbami. PG-41, można stosować na wszystkie podłoża mineralne, gipsowe i gipsowo-kartonowe wewnątrz budynków. Gładź Tynkowa Biała STABILL zmieszana z wodą tworzy plastyczną masę, wolnowiążącą o dobrej przyczepności, łatwą w stosowaniu. Gładź tynkowa dzięki zastosowaniu odpowiednich spoiw i wypełniaczy mineralnych jest produktem ekologicznym. Gładź Tynkowa Biała STABILL, sklasyfikowany jest, jako Tynk Gipsowy Ręczny do zastosowań wewnętrznych TYP B2/20/2. Produkty zgodny z PN-EN 13279-1.


Proporcja mieszania: 0,45 l wody na 1 kg suchej mieszanki


Temperatura powietrza, podłoża i materiału: od +5°C do +25°C


Przybliżone zużycie: ok. 1 kg/m2 przy grubości 1 mm


Maksymalna grubość jednej warstwy: 3 mm


Minimalna grubość jednej warstwy: nie mniej niż 1 mm


Czas przydatności do użycia: ok. 1 godziny


Dane techniczne i informacje o sposobie stosowania odnoszą się do temperatury 20±5˚C i wilgotności 50±5%Sposób stosowania

Przygotowanie podłoża:

- Podłoże powinno być nośne, stabilne, równe, suche, pozbawione zanieczyszczeń zmniejszających przyczepność np. kurzu, pyłu, olei, tłuszczów, itp.
- Powierzchnie zbyt gładkie, należy przetrzeć papierem ściernym w celu zwiększenia przyczepności.
- Podłoża o dużej chłonności należy zagruntować i odczekać do wyschnięcia.
- Do gruntowania używać Emulsji Gruntującej SATYN PP 80.
- Do wypełnienia dużych ubytków, należy stosować Gips Szpachlowy Start STABILL lub Szpachlę Uniwersalną Białą STABILL.
- Przy przygotowaniu podłoża obowiązują wytyczne i zalecenia norm budowlanych oraz zasad techniki budowlanej.


Sposób użycia:

- Prace należy wykonywać w temperaturze powietrza, podłoża i materiału od +5 ˚C do +25˚C
- Suchą mieszankę Gładzi Tynkowej Białej STABILL, wsypać do naczynia z czystą, chłodną wodą w proporcji 0,45 l wody na 1kg suchej mieszanki, następnie mieszać za pomocą mieszadła elektrycznego wolnoobrotowego (koszykowego), aż do uzyskania jednolitej masy bez grudek.
- W przypadku mieszania ręcznego, zaleca się wsypać produkt do naczynia z odpowiednio odmierzoną ilością wody i odczekać, aż mieszanka w całości nasiąknie wodą, a następnie przemieszać do momentu uzyskania jednorodnej masy bez grudek.
- Czas mieszania powinien wynosić 2-3 minuty.
- Dla mieszania mechanicznego jak i ręcznego, wymieszaną masę pozostawić na ok. 5 minut i ponownie wymieszać.
- Po wymieszaniu pierwszej partii produktu, należy sprawdzić konsystencję. Jeżeli konsystencja mieszaniny jest nieodpowiednia, należy skorygować ilość dodanej wody lub dosypać materiał. Ustaloną proporcję mieszania z wodą, należy zanotować, aby kolejne partie Gładzi Tynkowej Białej STABILL, były przygotowane w taki sam sposób.
- Stwardniałego wyrobu nie rozrabiać wodą oraz nie mieszać ze świeżym materiałem.
- Jednorazowo przygotować taką ilość zaprawy, aby zużyć ją w ciągu 1 godziny.
- Masę nakładać na podłoże za pomocą narzędzi wykonanych z materiałów nierdzewnych, w dwóch równych warstwach o grubości od 1 do 5 mm każda (grubość warstwy zależy od chropowatości, nierówności powierzchni oraz wpływa na czas wiązania - im grubsza warwa tym czas wiązania dłuższy).
- Wadliwie wykonane powierzchnie można uzupełnić jeszcze raz lub przeszlifować papierem ściernym, siatką szlifującą, nie dopuszczając do przetarcia wierzchniej warstwy
- UWAGA: stosując szlifierkę automatyczną, należy nałożyć dwie grubsze warstwy gładzi po minimum 2 mm, gdyż może dojść do przetarcia.
- W pomieszczeniach o dużej wilgotności, niskiej temperaturze, może wystąpić dłuższe wiązanie zapraw.
- Wszystkie prace wykończeniowe, należy prowadzić w pomieszczeniach nienarażonych na przeciągi.
- W pomieszczeniach o dużej wilgotności, niskiej temperaturze jak i przy nowo nałożonych tynkach cementowych, cementowo-wapiennych, może wystąpić dłuższe wiązanie zapraw.
- Przy wykonywaniu prac budowlanych należy postępować zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i polskimi normami.

Produkty, które mogą Cię zainteresować
Z tym produktem kupowano także