Wczytuję dane...
Koszt wysyłki od: 18.90 PLN

Domalux Bezzapachowy Domalux Lakier do Mebli - lakier akrylowy wewnętrzny

zestaw: 2x0,5L

aukcja dotyczy efektu: połyskNowoczesny lakier akrylowy opracowany z wykorzystaniem nanotechnologii przeznaczony jest do malowania mebli, boazerii, przedmiotów drewnianych i drewnopochodnych wewnątrz pomieszczeń nienarażonych na działanie wody i innych agresywnych mediów. Lakier ze względu na cechy ekologiczne szczególnie polecany jest do malowania drewna w szpitalach, żłobkach, przedszkolach, szkołach i pomieszczeniach mieszkalnych. Zastosowana nanotechnologia zapewnia wyższą odporność mechaniczną i trwałość powłoki lakierowej oraz dłuższy czas użytkowania. W zależności od wybranego aspektu wykończenia, uzyskana powłoka charakteryzuje się wysokim połyskiem znakomicie podkreślającym strukturę drewna lub subtelnym półmatem wydobywającym naturalny urok lakierowanej powierzchni.


Główne zalety produktu:
- zachowuje naturalny kolor drewna
- hipoalergiczny
- szybkoschnący


Wydajność przy jednej warstwie w zależności od chłonności i chropowatości podłoża: 10 m2/l


Rekomendowana ilość warstw: 2


Metoda malowania: wałek, pędzel, natrysk


Nanoszenie kolejnej warstwy po ok. [h], w warunkach: 20 st. C i wilgotności 50%: 6


Czas wysychania powłoki w temp. 23 st. C i wilgotności względnej powietrza 50%, stopień 3-ci, najwyżej [h], norma PN-C-81519:1979: 5


Gęstość w 20±0,5 st. C, [g/cm3], norma PN-EN ISO 2811-1: 1,00÷1,05


Rozlewność, stopień, co najmniej, norma PN-C-81507:1989: 8Przygotowanie podłoża

Powierzchnia przeznaczona do malowania powinna być czysta, gładka, przeszlifowana papierem ściernym 180-240 i następnie dokładnie oczyszczona z pyłu. Stare powłoki lakierowe należy usunąć.


Lakierowanie

Lakier przed użyciem należy starannie wymieszać w oryginalnym opakowaniu. Stosować w postaci handlowej lub rozcieńczyć woda pitną (max 5%). Po nałożeniu pierwszej warstwy, po czasie co najmniej 6h powierzchnię polakierowaną przeszlifować papierem ściernym o granulacji 180-240, dokładnie odpylić, przetrzeć szmatką, a następnie nałożyć drugą warstwę lakieru.


Warunki aplikacji

Malować w temperaturze 15 ÷ 25°C.


Informacje dodatkowe

Uzyskana powłoka znakomicie podkreśla strukturę drewna. Lakier nie nadaje się do malowania podłóg. W tym celu polecane są lakiery do parkietów marki Domalux. W trakcie prac malarskich i po ich zakończeniu pomieszczenia przed użytkowaniem wywietrz do zaniku charakterystycznego zapachu.


Końcowe utwardzanie

Krótki czas schnięcia umożliwia wykonanie większości prac malarskich w ciągu jednego dnia.